Mūsų Bela įprato miegoti lovoje, protestuoja kai neleidžiu.

Radau tokius bendro pobūdžio patarimus, ką daryti tokiu atveju:

  1. Miegoti su Bela tam pačiam (kitame) kambaryje vieną, dvi naktis. Tada miegoti kiek tolėliau vieną naktį, kitą dar toliau ir galiausiai – savo lovoje. Dar būtų galima pabandyti palikti jai tą lovą, kurioje miegojote dresiruodama, kad ji stovėtų jos kambaryje. Gal jai patiks joje gulėti ir to užteks.
  2. Guldyt Belą į boksą su patogiu gultu miegamajame šalia lovos ir tegul miega šalia lovos jame uždaryta nakčiai. Po to galima po truputį tą boksą judint toliau nuo miegamojo jeigu jos buvimas miegamajame trukdo.
  3. Paliekant ją kitame kambaryje duoti jai korgių ar panašių lėto ėdimo priemonių, kur ji galės ten valandą krapštyt riešutų sviestą/paštetą iš to žaislo. Dar aišku apvirti jaučio kaulai tie dideli irgi gerai ilgam graužimui, tik daugiau priteplioja patalpas.
  4. Prieš einant miegoti, pamalonininti belą skanukais būtent toje patalpoje kur ji turės miegoti. Skanukais, glostymais kol nusiramins ir išeinant palikti arba “korgių” ar jautienos kaulų apvirtų, kad taip nesureikšmintų jūsų išėjimo.
  5. Įjungto tv arba radijos palikimas.
  6. Dar būna žolelių uspakajoncai šunims. Čia kaip viena iš kraštutinių priemonių.
  7. Jeigu Belai tikrai nieko neskauda, tai būtų gerai jai pagyventi patalpoje, kur jos poreikiai baziniai patenkinti bei jos cypimas nėra girdimas ir naktimis niekam netrukdo. Arba gal net šildomą namelį kieme įtaisyt jei yra galimybė. Tuomet tik pradėjus cypti, iš karto keliauja į tą namelį/kitą patalpą ir tokiu būdų susikurtų naujos asociacijos ką galima pasiekti cypiant.

Šuo greičiausiai susisiejo, jog cypimu gali pasiekti tai, ko nori t.y. miegoti lovoje. Geriausiai nereaguoti nuo pat pirmų bandymų į tokias manipuliacijas ir jeigu šuniui nieko neskauda, turi šiltai kur miegoti, paėdus/atsigėrus, pūslė nespaudžia, tai turėtų ne už ilgo ir praeiti serenados savaime kadangi nepasiekia jomis tikslo.

Posted in Elgesio korekcija.