Šunidžių kosulys

Apie ligą

Šunidžių kosulys (Bordetella) lengvai užkrečiama bakterija, kuri dažniausiai būna kartu ir su kažkuriuo iš virusų. Primena žmonių peršalimo ligas ir kitiems šunims perduodama lašeliniu būdu per tiesioginį kontaktą.

Visgi iš mūsų praktikos, tai maždaug trečdalis šunų, kurie nėra jaunikliai arba senyvi, nesuserga šia liga ir gali būti prie sergančių net ir neskiepyti. O jei suserga, tai nieko baisaus nenutinka.

Ligos požymiai

Jei šuo dažnai kosti ar čiaudo ir atrodo, kad ima dusti, galima įtarti, kad šuo serga šunidžių kosuliu arba jam pasireiškė trachėjos ir bronchų uždegimas.
Pirmi požymiai pasireiškia po dviejų dienų pasigavus šią bacilą. Šniurkščiojimas nosimi lyg šuo bandytų kažką išpūsti iš jos, lyg kas būtų ten užstrigę.

Gydymas

Dauguma atveju gydymas paliekamas pačio šuns imuninei sistemai. Savaiminis gijimas gali trukti apie 1-2 savaites Galima į geriamą vandenį tirpdyti C vitaminą (1 tabletė (500 mg) į 2 L vandens, pilti “pet probiotics”, vengti ilgo buvimo lauke, vėdinti patalpas. Tais retesniais atvejais kai pradeda rodytis tiršti snargliai iš nosies, šuo sunkiai kosėja, būtina keliauti pas veterinarą, kuris greičiausiai priskirs antibiotikų kursą.

Dažnai besilankantiems šunų parkuose, šunų viešbučiuose, dresūros aikštelėse ar parodose, rekomenduojama pasiskiepyti. Dažniau pasireiškia šaltuoju laikotarpiu
Skiepai būna:

  • leidžiami su adata. Pilnai veikti pradeda po 10-20 dienų. Priklausomai nuo vakcinos gamintojo. Kaina (2017 pabaiga) – 10/14 eu.
  • varvinami į nosį. Pilnai veikti pradeda po 5-7 dienų. Kaina (2017 pabaiga) – 18/20 eu.

Daugiau info:

  • http://www.vetpet.lt/straipsniai/sunys/157-sunu-sunidziu-kosulys.html
  • https://www.facebook.com/sunudarzelis/posts/1984341111824638

 

Posted in svarbus pranesimai.